office@freenetmedia.pl +48 513 747 870

Czym jest Google Moja Firma?

Krok po kroku dla początkujących Google Moja Firma

Pierwszy raz tworzysz wizytówkę w Google Moja Firma? Z wielką chęcią Ci o tym opowiem. W tym artykule wyjaśnię krok po kroku, jak używać korzystać z Google Moja Firma.

To jest bezpłatna usługa Google Moja Firma w którym możesz wybrać, najlepszy sposób, poinformowania swoich potencjalnych klientów o firmie w Google Moja Firma. Te informacje będą wyświetlane w Google, również w wyszukiwarce i Mapach.

Inspiruj do interakcji przyszłych i obecnych klientów oraz opisuj im swoją firmę.

Przetestuje usługę na google.com/business.

Przeczytaj dokładnie to co napisałem krok po kroku.

Pozytywne aspekty używania z Google Moja Firma

Zarządzaj informacjami

Masz możliwość na bieżąco dostarczać informacji, które użytkownicy Google czytają, kiedy chcą znaleźć Twoją firmę lub proponowanych przez nią produktów lub usług. Z badań przeprowadzonych wynika, że firmy, które mają wizytówkę oraz szczegółowe informacje w Google Moja Firma, są dwa razy lepiej postrzegane przez internautów jako godne zaufania.

1. Bardzo ważnej jest, aby internauci, odwiedzający wizytówkę Twoja firmę w Mapach Google lub w wyszukiwarce, mogli szybko znaleźć informacje o godzinach w jakich firma pracuje, linku do oficjalnej strony oraz adresie firmy.

Interakcje z klientami

Zwracaj uwagę na opinie klientów i zawsze na nie odpowiadaj na nie. Dobrze jest zamieścić zdjęcia na których widać w jakiej branży działa firma. Powołam się po raz kolejny na badania firmy z których wynika, że firmy które wstawiają zdjęcia w opisy osiągają o 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu w Mapach Google, ale również mają wzrost o 35% kliknięć w link do witryny niż firmy, które nie zamieszczają zdjęć.

Analiza treść i grafiki - zwiększenie świadomości marki w google

W panel Google Moja Firma masz zakładkę statystyki w których będziesz mógł na bieżąco sledzić statystyki :

  1. -jak internauci wyszukują Twoją firmę
  2. -skąd pochodzą

Będziesz mógł zobaczyć jak wielu użytkowników zadzwoniło do Ciebie bezpośrednio z numeru telefonu który pokazuje się w lokalnych wynikach wyszukiwania w Mapach Google i wyszukiwarce. Jest także opcja która daje Ci możliwość tworzenia kampanii inteligentnych i tu także możesz na bieżąco monitorować ich skuteczność, aby informacje o Twojej firmie docierały do coraz większej ilość twoich potencjalnych klientów.

Korzystanie z usługi jest intuicyjne i bezpłatne.