office@freenetmedia.pl +48 513 747 870

Jak zaprojektować i wykonać stronę lubianą i kompatybilną z algorytmem google?

Dobra strona i przyjazny kod to wysoka pozycja w google.

Co dobrze jest zrobić i co zaowocuje zwiększoną oglądalnością?

Ten artykuł przyda się początkującym webmasterom opisane są tu standardy odnoszące się do, specyfikacji technicznej oraz jakości strony która dobrze będzie pracować z Google. Najważniejsze umieszczaj na stronie treści jakich szukają internauci. Zatroszcz się o profesjonalną i merytoryczną jakość treści stron, a priorytetem jest strona główna. To jest aspekt najważniejszy. Wartościowe strony podbijają serca wielu internautów i zachęcą innych do umieszczania do nich linków wstecznych. Jeśli chcesz aby twoja strona internetowa posiadała tylko pomocne informacje i teksty, powinieneś dokładnie opisywać tematy. Sprawdź, jakie słowa kluczowe oraz frazy wpisują twoi potencjalni klienci i internauci i uwzględni te słowa i frazy w treści strony .


Kolejnym etapem jest, zadbanie o to by linki do twojej strony były umieszczane na innych stronach. Linki ułatwiają robotom google przeszukiwanie twojej strony internetowej, a to prowadzi do tego że linki do twojej strony są wyżej w rankingach google. Kolejność wyświetlanych linków na stronach Google ustalana jest przez bardzo skomplikowane, ale skuteczne techniki korelowania treści, do wpisywanych fraz w wyszukiwarkę, to ma wpływ na znalezienie najlepszej strony. Musisz wiedzieć że link z innej strony A do twojej strony B traktowany jest jak „głos” strony A na stronę B. "Głosy" z innych stron są „ważne” mają też duże znaczenie i są ważne dla twojej strony.


Musisz jednak wiedzieć że algorytm google potrafi rozróżnić dobre linki od złych linków. Są dwa rodzaje linków naturalne i nienaturalne jak systemy wymiany linków. Używając systemów wymiany linków kończy się zablokowanie i usunięciem twojej strony z wyników google na kilka miesięcy. Link naturalny jest wtedy kiedy inny internauta uzna, że treść na twojej stronie jest przydatne i warto do tej strony linkować, dlatego , że informacje na twojej stronie mogą być przydatne dla innych internautów. Tylko naturalne linki są brane przez google pod uwagę w momencie ustalania rankingu.

Dopilnuj, aby nawigacja na stronie była domyślna i przyjazna. Strona musi posiadać logiczną strukturę linków. Każda strona musi mieć przynajmniej jeden statyczny tekstowy link wsteczny. Koniecznie sprawdź jak wyszukiwarka google widzi twoja stronę możesz do tego użyć wyszukiwarki tekstowej Lynx. Mogę Ci powiedzieć że googleboty widzą zawartość twojej witryny jak przeglądarka Lynx. Jeżeli na stronie używasz języka programowania jak JavaScript, pliki cookie, identyfikatorów sesji, kod DHTML albo animacji Macromedia Flash to wiedz że roboty google nie indeksują tego i mogą mieć duże problemy z indeksacją jeśli strona jest cała we flashu lub JavaScript.

Czego nie rób bo nie warto to nic nie daje. Nie umieszczaj na stronie tylko słów kluczowych, nie wpadnij na pomysł maskowania strony, oraz nie rób stron tylko dla robotów, a nie dla internautów. Takie strony będą ignorowane prze googleboty.

Jeżeli wybierasz firmę która pozycjonuje strony zwróć uwagę na ich doświadczenie możesz poprosić o przedstawienie portfolio lub poproś o pokazanie które ta firma wypozycjonowała strony internetowe i po jakich frazach. Zdarza się, że firmy stosują "złe" metody pozycjonowania i to kończy się katastrofą poprzez zbanowanie strony.

Jeżeli wstawiasz grafikę w rozszerzeniu JPG, GIF, PNG i na obrazku umieścisz ważną treść wiedz o tymże google tego nie rozpoznają dodaj atrybut ALT np. pozycjonowaniestronwarszawa.jpg alt=" pozycjonowanie stron Warszawa ".

Nie kopiuj strony i nie wstawiaj tej samej strony pod kilkoma adresami, URL-ami. Może za to treść strony zapisać w postaci plików tekstowych PDF z możliwością do pobrania lub druku. Jeżeli na stronie internetowej są podstrony to których można dotrzeć za pomocą kilku opcji nawigacji dobrze jest wskazać kanoniczną preferencję. O tym napiszę w osobnym materiale.